November 17, 2018

Află rezultatele și programul competițiilor sportivilor de la Clubul Sportiv Școlar Târgoviște

Rezultate 14 – 20 MAI 2018

ATLETISM:

– Prof.Guţoiu Nicolae, Pătrăşcan Cornel

Campionatul Naţional (Seniori, Tineret, Juniori I) Etapa I, 19-20 mai 2018 Piteşti

Stancu Ionuţ – loc I – 1000 m.(Juniori I, Tineret) –prof.Guţoiu Nicolae
Stancu Ionuţ – loc II- 1000 m.Seniori
Stancu Ionuţ – loc I – 5000 m.Juniori
Stancu Ionuţ – loc IV – 5000 m.Seniori
Ionaş Ivona – loc III- 800 m.Juniori
Ionaş Ivona – loc VII- 800 m.Seniori
Sandu Ionuţ – loc II – greutate Juniori I-prof.Pătrăşcan Cornel
Sandu Ionuţ – loc VII – suliţă Seniori
Sandu Ionuţ – loc III- suliţă Juniori
Matu Marius – loc VIII – suliţă Seniori
Matu Marius – loc IV – suliţă Juniori
– Prof.Prodan Mihai

Campionatul Naţional Juniori II, alergare montană, selecţie 18-19 mai 2018 Câmpulung-Moldovenesc.

Şerban Gabriel – loc III- calificat la Cupa Mondială de alergare montană Italia
Mocanu Sebastian – loc X
Chiran Gabriel – loc I- Juniori III
BASCHET:

– Prof. Ioan Valerian

Campionatul Naţional U14 masculin-Turneul II Semifinal 18-20 mai 2018 Târgovişte

C.S.Otopeni – C.S.Ş.Târgovişte 67-36(17-3;15-9;10-11;25-13)

C.S.Ş.Târgovişte – L.P.S.Bihorul Oradea 33-44(17-21;5-7;6-14;5-2)

C.S.Ş.Târgovişte – ACS U-BT Cluj 41-58(10-14;11-12;10-7;10-25)

C.S.U.Ploieşti – C.S.Ş.Târgovişte 49-40(12-8;14-17;9-4;14-11)

C.S.Ş.Târgovişte – C.S.Ş.Nr.5 Bucureşti 42-54(10-10;11-13;11-17;10-14)

FOTBAL:

-Prof.Tătăranu Mihăiţă

Liga Tineret Speranţe, 19 mai 2018 Şotânga

C.S.Ş Târgovişte-Dunărea Giurgiu 10-2(6-1)

Au marcat:Istrate 3g., Nicolae 2g., Tudor 2g., Rădoi 2g., Croitoru 1g.

C.S.Ş Târgovişte-Alpan Şotânga 4-1(3-0)

Au marcat: Rădoi 2g., Istrate 2g..

Liga I Feminin, 19 mai 2018 Şotânga

C.S.Ş Târgovişte-Heniu Prundu-Bîrgăului 11-1(4-1)

Au marcat: Soimu 6g.,Vasile Georgiana 1g., Ionescu Florentina 1g Merlan 2g., Buleandră 1g.

– Prof.Croitoru Nicolae

Campionatul Judeţean Juniori E, 18 mai 2018 Pucioasa

Sportul Pucioasa- C.S.Ş Târgovişte 8-0(4-0)

-Prof.Toboşaru Cosmin

Campionatul Judeţean Juniori C, 19 mai 2018 Aninoasa

FC Aninoasa- C.S.Ş.1 Târgovişte 1-14(0-5)

Au marcat:Cristea 4g., Petre 4g., Zamfirache 2g., Stoican 1g.,Radu 1g., Tolea 1g., Tănase 1g.

-Prof.Marian Valentin

Campionatul Judeţean Juniori C, 19 mai 2018 Târgovişte

Kinder Târgovişte-C.S.Ş.2 Târgovişte 12-0(3-0)

Campionatul Judeţean Juniori D, 16 mai 2018 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte-Fortis Valea-Lungă 2-2(2-0)

A marcat:Dinu 2g.

Campionatul Judeţean Juniori D, 20 mai 2018 Târgovişte

C.S.Ş.1 Târgovişte-Petrolul Târgovişte 2-3(2-0)

Au marcat:Toma 1g., Radu 1g.

JUDO:

Prof.Muşa Romel

Turneul Internaţional ,,Alina Dumitru,,Copii 18-19 mai 2018 Chiajna

Mare Sonia – loc I, categ.23 kg. U 9
Bucur Petrică – loc I, categ.32 kg. U 11
Banu Bianca – loc III, categ.23 kg. U 11
Poradici Alex. – loc III, categ.34 kg. U 11
Grigore Daniel – loc II, categ.55 kg. U 13
Turneul Internaţional Jocurile Mării Negre 19-20 mai 2018 Mangalia

Moga Andrei – loc III medalie bronz categ.60 kg.

Program 21-27 MAI 2018

ATLETISM:

– Prof.Guţoiu Nicolae, Pătrăşcan Cornel, Prodan Mihai, Bădiceanu Marius

Campionatul Naţional Scolar 26-27 mai 2018 Bucureşti

FOTBAL:

-Prof.Tătăranu Mihăiţă

Cupa României Fotbal Feminin Semifinale, 23 mai 2018 Prundu-Bîrgăului

Piros Security Arad-C.S.Ş Târgovişte

Liga Tineret Speranţe, 26 mai 2018 Şotânga

C.S.Ş Târgovişte- U.Alexandria

-Prof.Marian Valentin

Campionatul Judeţean Juniori D, 27 mai 2018 Târgovişte

A.F.C.Chindia Târgoviste-C.S.Ş.Târgovişte

LUPTE:

– Prof.Cornea Cornel, Filip Georgiana

Campionatul Naţional Şcolar 25-27 mai 2018 Sfântu-Gheorghe.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*