October 15, 2018

CSS CSM Tâgoviște, medalie de aur la Turneul Final de Baschet Feminin U18! Vezi toate rezultatele

Rezultate 30 APRILIE- 6 MAI 2018

BASCHET:

– Prof. Tănase Cătălin

Turneul Final U18 feminin, 2-6 mai 2018 Târgovişte

C.S.Ş.-C.S.M.Târgovişte- CSS Sfântu-Gheorghe 74-42(24-12;19-6;15-14;16-10)

C.S.Ş.-C.S.M.Târgovişte- C.S.U.Braşov 85-43(20-12;25-10;25-11;15-10)

C.S.Ş.-C.S.M.Târgovişte- Olimpia Bucureşti 71-42(15-10;16-10;17-13;23-9)

C.S.Ş.-C.S.M.Târgovişte-Lapi Dej 73-36(18-8;18-6;25-16;12-6)

C.S.Ş.-C.S.M.Târgovişte- N.B.S.Cluj-Napoca 57-50(16-13;12-12;18-17;11-8)

Echipa s-a clasat pe locul I, medalie de aur.

– Prof.Trandafirescu Gabriela

Turneul Final Grupa Valorică,,B,, 2-6 mai 2018 Mediaş

C.S.Ş.Târgovişte- C.S.U.Braşov 72-81

C.S.Ş.Târgovişte- CSS Bega Timişoara 74-72

C.S.Ş.Târgovişte- CSM VSK Miercurea-Ciuc 70-75

C.S.Ş.Târgovişte- BC Slem Bucureşti 52-68

C.S.Ş.Târgovişte- C.S.S.Mediaş 68-76

FOTBAL:

-Prof.Tătăranu Mihăiţă

Liga I Fotbal Feminin, 6 mai 2018 Timişoara

CFR Timişoara-C.S.Ş Târgovişte 2-2(1-2)

Au marcat:Şoimu 1g., Merlan 1g.

– Prof.Croitoru Nicolae

Liga Elitelor U19, 2 mai 2018 Iaşi

LPS Iaşi- C.S.Ş Târgovişte 3-4(1-2)

Au marcat: Nuţă 1g., Marcu 2g.,Iamandache 1g.

Liga Elitelor U19, 5 mai 2018 Şotânga

C.S.Ş Târgovişte- Dinamo Bucureşti 0-4(0-0)

-Prof.Toboşaru Cosmin

Campionatul Naţional U17, 2 mai 2018 Piteşti

FC Argeş- C.S.Ş.Târgovişte 7-2(4-1)

A marcat: Stoican 2g.

Campionatul Naţional U17, 5 mai 2018 Şotânga

C.S.Ş.Târgovişte-Hidro Râmnicu-Vâlcea 3-3(1-1)

Au marcat: Stoican 2g., Andrei 1g.

Campionatul Judeţean Juniori C, 5 mai 2018 Viişoara

Olimpicii Ulmi-C.S.Ş.1Târgovişte 0-2(0-1)

Au marcat: Petre 1g., Radu 1g.

-Prof.Marian Valentin

Campionatul Judeţean Juniori C, 5 mai 2018 Târgovişte

C.S.Ş.2 Târgovişte-Bradul Moroieni 3-0(neprezentare)

Campionatul Judeţean Juniori D, 3 mai 2018 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte-FC Aninoasa 6-4(1-2)

Au marcat:Dinu Matei 5g., Iordache 1g.

Campionatul Judeţean Juniori D, 6 mai 2018 Fieni

CSM Fieni-C.S.Ş.Târgovişte 1-5(0-2)

Au marcat:Dinu Matei 2g., Iordache 2g., Bălăceanu 1g.

LUPTE:

– Prof.Filip Georgiana

Selecţie Campionat European Juniori III, 6 mai 2018 Bucureşti

Ionescu Tania – loc II- 58 kg.
Nae Elena – loc II- 46 kg.
Ambele au ratat selecţia pentru Campionatl European

JUDO:Prof.Muşa Romel

Cupa Europei Cadeţi „U18” 5-6 mai 2018 Cluj-Napoca

Moga Andrei – loc IX, categ.60 kg.
VOLEI:Prof.Atanasiu Ion

Turneul Semifinal Cadete, 2-6 mai 2018 Bucureşti

C.S.Ş.Târgovişte- Dinamo Bucureşti 0-3

C.S.Ş.Târgovişte- CSS Botoşani 3-1

C.S.Ş.Târgovişte- CTF Mihai I Bucureşti 3-2

Program 07-13 MAI 2018

ATLETISM:

– Prof.Guţoiu Nicolae, Pătrăşcan Cornel, Prodan Mihai, Bădiceanu Marius

Campionatul Naţional Juniori II, Etapa I, 12-13 mai 2018 Bucureşti

Pătrăşcan Cornel
Concurs Naţional Grand-Prix Aruncări 12 mai 2018 Snagov

FOTBAL:

-Prof.Tătăranu Mihăiţă

Liga I Fotbal Feminin, 13 mai 2018 Şotânga

C.S.Ş Târgovişte- Olimpia Cluj-Napoca

– Prof.Croitoru Nicolae

Campionatul Judeţean Juniori E, 11 mai 2018 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte-ACS Progresul Găeşti

-Prof.Toboşaru Cosmin

Campionatul Judeţean Juniori C, 12 mai 2018 Târgovişte

C.S.Ş.1 Târgovişte – CSM Flacăra Moreni

-Prof.Marian Valentin

Campionatul Judeţean Juniori C, 12 mai 2018 Târgovişte

C.S.Ş.2 Târgovişte-Urban Titu

Campionatul Judeţean Juniori D, 13 mai 2018 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- ACS Progresul Găeşti

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*