July 31, 2021

Stadionul Eugen Popescu, gazda Turneului Final al Campionatului Național de Juniori U11, la Târgoviște

Municipiul Târgoviște va fi gazda Turneului Final al Campionatului Național de Juniori U11, zona 4. Meciurile din cadrul competiției se vor desfășura pe Stadionul Eugen Popescu, în perioada 24-26 mai. Șapte echipe din tot atâtea județele se vor alinia la start. Echipa noastră, Chindia Târgoviște, va întâlni în faza grupelor formațiile ACSM Codlea, din Brașov, PRO Junior Craiova, din Dolj și Petrolul 52 Ploiești, din Prahova. Grupa B este formată din reprezentantele județelor Buzău, Argeș și Teleorman.

Meciul inaugural din cadrul Turneului este programat vineri, 25 mai, de la ora 10.00. Echipa noastră de juniori va susține prima dispută de la ora 11.00, împotriva celor de la PRO Junior Craiova. În aceeași zi, de la ora 17.00, micuții fotbaliști vor întâlni pe ACSM Codlea, iar sâmbătă, de la ora 10.00, se vor înfrunta cu cei de la Petrolul 52 Ploiești. În finală se vor duela echipele clasate pe prima poziție în grupe, fiind programată tot sâmbătă, de la ora 18.00.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*