December 7, 2019

Află rezultatele și programul competițiilor sportivilor de la Clubul Sportiv Școlar Târgoviște

25 FEBRUARIE- 3 MARTIE 2019

ATLETISM:

– Prof.Pătrăşcan Cornel

Campionat Naţional Aruncări Lungi(Seniori,Tineret), 25 februarie 2019 Bucureşti

  • Sandu Ionuţ Mălin – loc VII Tineret Suliţă
  • Sandu Ionuţ Mălin – loc IX Seniori Suliţă

– Prof.Pătrăşcan Cornel+Prodan Mihai + Bădiceanu Marius

Campionat Naţional Copii I, 2 martie 2019 Bucureşti

  • Constantin Elena Beatrice             – loc II- greutate  – prof.Pătrăşcan Cornel
  • David Justin                         – loc VI- 800 m.   –  Prodan Mihai
  • Popescu Iulia                         – loc XXV- 60 m. – prof.Bădiceanu Marius
  • Iosif Bianca                         – loc XXX-60 m.  – prof.Bădiceanu Marius

       BASCHET:

– Prof.Tănase Cătălin

Campionat Naţional  U20 feminin Turneu, 25-26 februarie 2019 Ploieşti

C.S.Ş. CSM Târgovişte- CSS Ploieşti                                    90- 40(33-12;21-8;18-10;18-10)

ACS Napoca Baschet Cluj – CSŞ CSM Târgovişte   32- 78(11-21;12-20;3-35;6-12)

CS Rapid Bucureşti –  CSŞ-CSM Târgovişte                        65-101(19-34;13-29;16-19;17-19)

– Prof.Trandafirescu Gabriela

Campionat Naţional U18 masculin, 3 martie 2019 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte-LPS Bihorul CSM Oradea                       70- 58

– Prof.Ioan Valerian

Campionat Naţional U15 masculin Turneu, 1-3 martie 2019 Cluj-Napoca

CSS Târgovişte – SG Mihai Viteazul Tonika Pucioasa  73- 83

CSS Târgovişte – U BT Cluj-Napoca                                     56- 81

 

 

        HANDBAL:

– Prof. Apostol Adrian

Campionatul Naţional Juniori III, 2 martie 2019 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte- CS Tonus Bucureşti                                   42- 32(21- 17)

– Prof. Timpuriu Marian

Campionatul Naţional Juniori III, 2 martie 2019 Corabia

CSS Corabia- C.S.Ş.Târgovişte                                       26- 24(13- 12)

        JUDO:

  • Muşa Romel + Gogu Dragoş

Campionatul Naţional  Scolar U16 Juniori III – 2 martie 2019 Ploieşti

  • Popa Dănuţ                                    – loc II categ.50 kg.
  • Bădiţă Ungureanu Cristian        – loc III categ.60 kg.        
  • Bucur Ionuţ                     – loc V categ.66 kg.

Campionatul Naţional  Şcolar Cadeţi U 18- 2 martie 2019 Ploieşti

  • Trifan Sorin – loc III categ.60 kg.
  • Bădiţă Ungureanu – loc V categ.60 kg.
  • Stan Vlăduţ –  loc VII categ.73 kg.

Campionatul Naţional  U14 Etapă Zonă- 2 martie 2019 Ploieşti

  • Moisică Sebastian – loc I categ.60 kg.

 

 

 

 

4-10 MARTIE 2019

ATLETISM:

– Prof.Prodan Mihai ,Bădiceanu Marius

Campionat Naţional Juniori II, 8-9 martie 2019 Bucureşti

     BASCHET:

– Prof.Păun Andreea

Campionat Naţional U16 masculin, 9 martie 2019 Cluj-Napoca

        U BT Cluj-Napoca- C.S.Ş.Târgovişte

– Prof.Trandafirescu Gabriela

Campionat Naţional U18 masculin, 10 martie 2019 Mediaş

        CSS Mediaş- C.S.Ş.Târgovişte

– Prof.Tănase Cătălin

Campionat Naţional U18 feminin, 11 martie 2019 Târgovişte

C.S.Ş. CSM Târgovişte- CSS Sibiu

HANDBAL:

        – Prof.Timpuriu Marian

Campionatul Naţional Juniori III, 10 martie 2019 Răzvad

C.S.Ş.Târgovişte- CS Brazi

LUPTE:

        – Prof.Cornea Cornel

Campionatul Naţional al CSS-LPS -Etapă Zonă 8-9 martie Târgovişte

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*