June 20, 2019

Află rezultatele și programul competițiilor sportivilor Clubului Sportiv Școlar Târgoviște

4-10 MARTIE 2019

ATLETISM:

– Prof.Prodan Mihai ,Bădiceanu Marius

Campionat Naţional Juniori II, 8-9 martie 2019 Bucureşti

  • Chiran Gabriel                           – loc X- 1.500 m.  –  Prodan Mihai
  • Ioniţă Adelin                                                – loc 50 -400 m.   –   Bădiceanu Marius
  • Ioniţă Adelin – loc 52- 800 m.   –   Bădiceanu Marius

         BASCHET:

– Prof.Păun Andreea

Campionat Naţional U16 masculin, 9 martie 2019 Cluj-Napoca

                U BT Cluj-Napoca- C.S.Ş.Târgovişte                          81- 49

Marcatori: Arabagiu 13p., Bondilă 13p., Pop 7p., Bolovan 4p.,Coman 4p., Băilă 3p., Păunescu 3p., Popescu 2p.

– Prof.Trandafirescu Gabriela     

Campionat Naţional U18 masculin, 10 martie 2019 Mediaş

                CSS Mediaş- C.S.Ş.Târgovişte                                    84- 75(16:24;16:27;27:14;25:10)

HANDBAL:

                 Prof.Timpuriu Marian

Campionatul Naţional Juniori III, 10 martie 2019 Răzvad

C.S.Ş.Târgovişte- CS Brazi                                                             42- 41(23-24)

LUPTE:

                 Prof.Cornea Cornel

Campionatul Naţional al CSS-LPS -Etapă Zonă 8-9 martie Târgovişte

  • Nae Elena                 – loc III categ.49 kg.
  • Ionescu Tania                                             – loc I  57 kg.
  • Minescu Andreea – loc I categ. 65 kg.
  • Burcea Andrei – loc II categ. 55 kg.
  • Coteţ Alin – loc II categ. 65 kg.
  • Ionescu Ionuţ                 – loc I categ. 92 kg.

FOTBAL:

-Prof.Tătăranu Mihăiţă

Liga I Feminin,  10 martie 2019 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte- ,,U,, Galaţi                                                        1-3(0-2)

A marcat: Moraru.

 

 

11-17 MARTIE 2019

           BASCHET:

– Prof.Păun Andreea

Campionat Naţional U16 masculin, 16 martie 2019 Târgovişte

                C.S.Ş.Târgovişte- C.S.Steaua Bucureşti

– Prof.Tănase Cătălin

Campionat Naţional  U18 feminin, 11 martie Târgovişte

C.S.Ş. CSM Târgovişte- CSS Sibiu

– Prof.Trandafirescu Gabriela     

Campionat Naţional U18 masculin, 17 martie 2019 Cluj

U BT Cluj-Napoca- C.S.Ş.Târgovişte

– Prof. Tănase Cătălin

Campionat Naţional U18 feminin 17 martie 2019 Bucureşti

Champions Bucureşti-CSS CSM Târgovişte

                HANDBAL:

– Prof. Timpuriu Marian

Campionatul Naţional Juniori III, 17 martie 2019 Bucureşti

C.S.S.2 Bucureşti- C.S.Ş.Târgovişte

– Prof. Apostol Adrian

Campionatul Naţional Junioare III, 17 martie 2019 Bucureşti

C.S.Ş.Târgovişte- CS Sporting Ghimbav

FOTBAL:

-Prof.Tătăranu Mihăiţă

Cupa României Fotbal Feminin, 13 martie 2019 Galaţi

,,U,, Galaţi- C.S.Ş.Târgovişte

                VOLEI:

                – Prof.Atanasiu Ion        

Turneul Semifinal Speranţe, 16-17 martie 2019 Târgovişte

JUDO:

  • Muşa Romel şi Gogu Dragoş

Campionatul Naţional Tineret U23, 15-17 martie 2019 Drobeta-Turnu-Severin

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*