June 19, 2019

Află rezultatele și programul competițiilor sportivilor Clubului Sportiv Școlar Târgoviște

Rezultate 13- 19 MAI 2019

 

ATLETISM:

– Prof.Guţoiu Nicolae şi Prodan Mihai

Campionat Balcanic Alergare Montană, 18 mai 2019 Câmpulung-Moldovenesc

  • Şerban Gabriel  şi Chiran Gabriel                 – loc II medalie argint pe echipe
  • Şerban Gabriel                                                           – loc VI individual                          

           FOTBAL:

– Prof.Marian Valentin

Campionatul Judeţean „U13”- 19 mai 2019 Nucet

G.S.A.Nucet –  C.S.Ş.Târgovişte                        1-1(1-0)

            LUPTE:

            -Prof.Cornea Cornel şi Filip Georgiana

 A III- a ediţie Wrestling Challenge Internaţional „Ursu Gelu şi Marton Gheorghe”17-19 mai 2019 Cluj

  • Bucur Larisa – loc V- categ.62 kg.
  • Coteţ Alin – loc VII- categ.57 kg.

VOLEI:

– Prof.Atanasiu Ion           

Turneul Final Speranţe 15-19 mai 2019 Sibiu.

C.S.Ş.Târgovişte- ACS Juvenil Braşov                         3-0

C.S.Ş.Târgovişte- Bega Timişoara                                          3-0

C.S.Ş.Târgovişte- CSM Lugoj                                       3-0

C.S.Ş.Târgovişte- CSS Sibiu                                                     3-2 semifinale

C.S.Ş.Târgovişte- CSM Bucureşti                                            0-3 finală

Echipa s-a clasat pe locul II- medalie de argint.

Program 20-26 MAI 2019

ATLETISM:

– Prof.Guţoiu Nicolae ,Prodan Mihai, Pătrăşcan Cornel, Bădiceanu Marius

Campionatul Naţional Şcolar, 24-25 mai 2019 Ploieşti

FOTBAL:

            – Prof.Tătăranu Mihăiţă Claudiu

Liga I feminin- 22 mai 2019 Şotânga

C.S.Ş.Târgovişte- Independenţa Baia-Mare

Turneu Tineret Speranţe- 25 mai 2019 Şotânga     

C.S.Ş.Târgovişte- Dunărea Giurgiu

C.S.Ş.Târgovişte- Corona Braşov

Liga I feminin- 26 mai 2019 Şotânga

C.S.Ş.Târgovişte-  AFC Fair Play Bucureşti

– Prof.Marian Valentin

Campionatul Naţional Juniori D, 26 mai 2019 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte- Flacăra Moreni

            LUPTE:

            -Prof.Cornea Cornel

Campionatul Naţional Cadeţi, 23-26 mai 2019 Constanţa

VOLEI:

            – Prof.Atanasiu Ion   

Turneul Final Minivolei 22-26 mai 2019 Oradea

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*