December 15, 2019

Debut în forță! Teatrul Tony Bulandra Târgoviște, află programul stagiunii 2019 – 2020

SEPTEMBRIE

 

Joi,                         19, 19:00, Sala Mare            – O scrisoare pierdută de I.L. Caragiale, regia: Sorin Militaru

Vineri,                   20, 19:00, Sala Mare            – Suntem făcuți din praf de stele, scenariul și regia: Scott Johnston (Scoția)

Sâmbătă,            21, 19:00, Sala Mare            – Sosesc deseară de Tudor Mușatescu, regia: Laurențiu Calomfirescu

Duminică,           22, 19:00, Sala Mare            – Sonata Kreutzer după Lev Tolstoi, un spectacol de Mc Ranin

Vineri,                   27, 19:00, Sala Studio         – Frumos e în septembrie la Veneția de Teodor Mazilu, un spectacol de M

Ranin și Cătălina Baciu

Luni,                      30, 19:00, Sala Mare            – Argonautas, un spectacol de Mc Ranin (Avanpremieră)

OCTOMBRIE

Marți,                    1, 19:00, Sala Mare               – Argonautas, un spectacol de Mc Ranin (Premieră)

Vineri,                   4, 19:00, Sala Mare              – Spectacol invitat

Sâmbătă,            5, 19:00, Sala Mare              – Steaua fără nume de Mihail Sebastian, regia: Chris Nedeea

Duminică,           6, 19:00, Sala Studio           – Câinele de Valentin Krasnogorov, regia: Horațiu Mihaiu

Vineri,                   11, 19:00, Sala Mare            – Suntem făcuți din praf de stele, scenariul și regia: Scott Johnston (Scoția)

Sâmbătă,            12, 19:00, Sala Mare            – Spectacol invitat

Duminică,           13, 19:00, Sala Mare            – Mireasă de împrumut de A. Lindgren, regia: Răzvan Popa

Joi – Sâmbătă    17 – 19, Sala Mare                – Crizantema de aur

Joi,                         24, 19:00, Sala Mare            – O scrisoare pierdută de I.L. Caragiale, regia: Sorin Militaru

Vineri,                   25, 19:00, Sala Mare            – Livada de vișini după A.P. Cehov, regia: Jeungwoo Son

Sâmbătă,            26, 19:00, Sala Mare            – Othello după William Shakespeare, regia: Suren Shahverdyan

Duminică,           27, 19:00, Sala Mare            – Take, Ianke și Cadîr de Victor Ion Popa, un spectacol de Mc Ranin

Deplasări:

 

Argonautas

02 – 16 octombrie, coproducție româno-portugheză, Târgoviște – Lisabona

 

Sonata Kreutzer

18 octombrie, Fest(in) pe Bulevard, Teatrul Nottara, București

 

 

PROGRAM LUNA

SEPTEMBRIE – OCTOMBRIE  2019

COPII

 

DATA ORA/SALA SPECTACOL
SAMBATA07.09.2019 Ora 11.00Parc Chindia

ZILELE CETATII TARGOVISTE

MOTANUL INCALTATRegia: Alin Antemir
VINERI20.09.2019 Ora 12.00 PREMIERACERNOZAURII

Regia: Radu Dinulescu

DUMINICA22.09.2019 Ora 10.00Sala Studio MOTANUL INCALTATRegia: Alin Antemir
MARTI24.09.2019 Ora 10.00Sala Studio MARUL DE AURRegia: Monica Baldea
JOI26.09.2019 Ora 12.00Sala Studio O NOAPTE FURTUNOASARegia. Traian Savinescu
VINERI04.10.2019 Ora 10.00Sala Studio MICA SIRENARegia : Gabriel Apostol
SAMBATA05.10.2019 Ora 10.00Sala Studio LOLO SI BOBORegia: Loredana Grigoriu
MIERCURI09.10.2019 Ora 12.00 CERNOZAURIIRegia: Radu Dinulescu
JOI10.10.2019 Ora 10.00Sala Studio ALBA CA ZAPADARegia: Viorica Mate
SAMBATA12.10.2019 Ora 10.00Sala Studio HANSEL SI GRETELRegia: Georgeta Lozinca
MARTI22.10.2019 Ora 10.00Sala Studio HANSEL SI GRETELRegia: Georgeta Lozinca
MIERCURI23.10.2019 Ora 12.00Sala Mare INIMA RECERegia: Lica Gherghilescu
SAMBATA26.10.2019 Ora 10.00Sala Studio ALBA CA ZAPADARegia: Viorica Mate

 

DEPLASĂRI:

29.09-01.10.2019 Timisoara O NOAPTE FURTUNOASARegia. Traian Savinescu

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*