September 21, 2020

Liga 1- Chindia Târgoviște! Alarmă sub Turn! Eșec cu FC Voluntari, 1-2, în prelungiri

Roș-albaștrii au pierdut ultimul meci disputat la Ploiești în sezonul regular al Ligii I, 1-2 cu FC Voluntari. Berisha a semnat prima ocazie a jocului (3), șut parat de Cojocaru. Oaspeții au înscris la primul atac spre buturile lui Dinu Moldovan: I. Gheorghe a trimis la colțul lung (8). A urmat o cursă lungă a băieților noștri în căutarea egalării. Ivancic (43) sau Berisha (55) au anunțat reușita lui Ioniță (83), introdus în teren la mijlocul reprizei secunde. În prelungiri, oaspeții au dat lovitura, contrar cursului jocului. Țîră (90+3) a adus victoria norocoasă a ilfovenilor, care rămân însă pe ultimul loc al clasamentului. Pentru roș-albaștri vine deplasarea de la FCSB, apoi lupta cea mare din playout.

Chindia: D. Moldovan – Martac, Benga, Diallo, Negrea (46 Neguț)- Piftor (66 Ioniță), Bic, Rață, Yameogo – Berisha (61 Dangubic), Ivancic. Antrenor: Viorel Moldovan.

FC Voluntari: Cojocaru – Kocic, Achim, Pașcanu, Struna – Pablo, Gorobsov – Gheorghe (67 Sanoh), Eric (55 Laidouni), Căpățână – Simonovski (46 Țîră). Antrenor: Eusebiu Tudor