December 3, 2020

Box Feminin – CSM Târgoviște! Elevele lui Nicu Tamaș, 7 medalii la Cupa României, la Buzău

Super-fete și super-rezultate!

Tinerele pugiliste ale CSM Targoviste s-au întors de la ultima ediție a Cupei României de box feminin, disputată la Buzău, cu tolba plină de medalii.

Marea noastră campioană, Mihaela Radu a bifat un nou rezultat de excepție. Sportiva pregătită de Nicu Tamas a cucerit medalia de aur și locul 1 la categoria +80 kg

Acesta nu a fost singurul rezultat de excepție obținut de fetele noastre.

Mirela Tania Ionescu a obținut medalia de argint, la catogoria 60 kg, în cadrul concursului de tineret;
Andreea Șerb s-a clasat pe locul al treilea în cadrul categoriei 62 kg, concurs rezervat cadetelor;
Ana Maria Toma, la 46kg, Stan Andreea, la 66kg, Ancuta Dumitru, la 75 kg și Buzățel Stefania, la+80kg au cucerit medalii de bronz în cadrul întrecerii rezervate junioarelor.

Felicitări tuturor sportivelor și antrenorului Nicu Tamas pentru performanțele înregistrate la Buzău!