November 27, 2020

Box – CS Târgoviște! Elevele lui Gheorghe Stan, 2 medalii la Cupa României

Pugilistele Clubului Sportiv Târgoviște au încheiat în forță ediția din acest an a Cupei României la box feminin pentru cadete, junioare, tineret și junioare. Sportivele antrenate de Gheorghe Stan au reușit la competiția găzduită de Sala Sporturilor “Romeo Iamandi” din Buzău să urce de două ori pe podiumul de premiere.

Ioana Tudorache, la capătul unei evoluții excelente la cadeți, a cucerit medalia de aur, în limitele categoriei 46 de kilograme. Pugilista clubului nostru a urcat pe prima treaptă a podiumului după ce a boxat exemplar pe întreaga durată a competiției.

În schimb, la senioare, Denisa Lakatoși a intrat în posesia argintului, la categoria 54 de kilograme. Rezultatele obținute de cele două sportive la Buzău a dus secția de box a clubului nostru să fie în top la ediția din acest an a Cupei României.

Sursa- cstargoviste.ro

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*