November 27, 2020

Liga 1 – Chindia Târgoviște! Încă un eșec! 1-4 cu Viitorul Constanța, la Ovidiu!

Roș-albaștrii au pierdut cu 1-4 în deplasarea de la Ovidiu, cu Viitorul, meci contând pentru etapa a XI-a a play-out-ului Ligii I. Ganea (42) a deschis scorul înainte de pauză, pentru ca Iancu să majoreze avantajul gazdelor în minutul 62. Florea (65) a redus diferența, dar Rivaldinho și-a trecut în cont dubla (72, 83), astfel că liderul play-out-ului ajunge la șapte meciuri la rând fără înfrângere. Următorul meci oficial al echipei noastre este programat miercuri, 29 iulie, ora 17.00, la Ploiești, împotriva celor de la Academica Clinceni.

FC Viitorul: Căbuz – Căpuşă (Rivaldinho ’60), Mladen, Ghiţă, De Nooijer – Ciobanu (Iacob ’60), Artean, Achim (Georgescu ’73) – Iancu, L. Munteanu (Casap ’60), G. Ganea (Pitu ’69). Antrenor: Gheorghe Hagi

Chindia Târgovişte: Aioani – Martac, Benga, Piţian (Diallo ’74), Corbu – Dumitraşcu (Mihai ’58), Raţă (Dangubic ’74) – Neguţ, Bic (Berisha ’58), Piftor (Yameogo ’46) – Florea. Antrenor: Emil Săndoi.