July 29, 2021

Liga 1 – Chindia Târgoviște! 1-1 cu Astra Giurgiu, la Buftea, în meci de verificare!

Roș-albaștrii au remizat astăzi cu Astra Giurgiu, 1-1, într-un joc amical disputat la Buftea. Golul echipei noastre a fost marcat de Paul Iacob, pentru Astra a înscris Krpic. “A fost un test foarte bun, cu care am finalizat o săptămână de acumulări care ne vor ajuta pentru etapele care urmează. Este bine că nu avem jucători accidentați după acest joc, pentru că vin două meciuri foarte importante. Ca de obicei, ne gândim doar la meciul următor și ne dorim să câștigăm toate cele trei puncte cu FC Voluntari”, a declarat la finalul jocului autorul golului echipei noastre, Paul Iacob.

 

Următorul meci oficial al echipei noastre este programat luni, 5 aprilie, ora 17.30, cu FC Voluntari, la Buzău, în etapa a 29-a a Ligii I.

Sursa- afcchindiatargoviste.ro

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*